Dołącz do Programu Mentorskiego Lepszy Manager

...dziel się wiedzą i ucz się od najlepszych

Masz doświadczenie w zarządzaniu zespołem i chcesz dzielić się wiedzą z innymi?

A może jesteś po drugiej stronie. Dopiero zaczynasz karierę managerską i chcesz poznać kogoś, kto pomoże Ci wkroczyć na tę drogę?

Pomożemy Ci!


Na czym polega program?

Szczegóły


  • Program mentorski Lepszy Manager to BEZPŁATNA inicjatywa wymiany wiedzy dla managerów i managerek z różnym stażem i doświadczeniem
  • Zgłaszając się, to Ty decydujesz, w jakiej roli chcesz być: doświadczonego managera - Mentora, czy osoby poszukującej wiedzy - Mentee
  • Koordynujemy połączenie w pary Mentora/Mentorkę i Mentee, patrząc na potrzeby i doświadczenie po obydwu stronach 
  • Z naszą pomocą Mentee wybiera Mentora/Mentorkę, a następnie ustala spotkania w regularnych odstępach czasu
  • Mentees ustalają tematy konkretnych spotkań, by rozmawiać o wyzwaniach, które są dla nich najtrudniejsze i problemach, z którymi się borykają na co dzień
  • Proponujemy, by było to od 5 do 10 spotkań po 30-45 min - ostateczna decyzja należy do uczestników
  • Program kończy się po odbyciu wszystkich ustalonych spotkań, a Ty wychodzisz z konkretną wiedzą, którą wdrażasz

Do końca zapisów zostało:

00 dni
00 godz.
00 min.
00 sek.

Co musisz zrobić?

Krok 1

Zdecyduj, kim będziesz w Programie

Wypełnij formularz wciskając czerwony przycisk poniżej. Wybierz, czy chcesz być MENTOREM/MENTORKĄ, czy MENTEE

Krok 2

Wypełnij krótki formularz

Opowiedz o sobie i swoim doświadczeniu. Odpowiedzi z formularza pomogą dopasować pary Mentor/Mentee

Krok 3

Poczekaj na maila z dalszymi informacjami

Po zakończeniu rekrutacji Mentee dostanie prośbę o wybranie Mentora/Mentorki z wstępnie wyselekcjonowanej listy. Czasu nie będzie dużo, więc sprawdzaj skrzynkę!

Autorzy Programu

Marcin Masłowski

Zawodowo: Od prawie 10 lat manager, konsultant biznesowy i trener pomagający managerom w transformacji i doskonaleniu procesów biznesowych. Związany z największymi instytucjami finansowymi na świecie. Wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Autor bloga i podcastu LepszyManager.pl. Miłośnik psychologii biznesu.

Autor kursów i szkoleń online dla managerów. Twórca jednej z największych w Polsce społeczności managerów. w jego szkoleniach (płatnych i darmowych) wzięło udział ponad 2000 osób. Co tydzień jego Prasówkę Managera czyta ponad 7000 managerów i managerek. 

Certyfikat i kursy: Team Coaching, AgilePM Practitioner, PRINCE2 Practitioner, Lean Six Sigma Black Belt, Process Improvement Practitioner, Psychology in Business

Uczelnie: University of Cambridge, Krakowska Szkoła Biznesu, Wyższa Szkoła Bankowa, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Duke University 

Marzena Zaziąbł

Zawodowo: Agile Coach, Mentorka i Trenerka pracująca w branży IT od 2011. Usprawnia i buduje zwinne procesy w zespołach oraz na poziomie organizacji. Prowadzi warsztaty i wystąpienia o zwinnym wytwarzaniu oprogramowania, budowaniu i badania kultury organizacyjnej oraz umiejętności coachingowych dla Leaderów. Narzędzia i przykłady z pracy opisuje na blogu ZwinnyWarsztat.pl. W swojej pracy zawsze stara się bazować na metrykach, feedbacku i faktach.

Certyfikat i kursy: Akredytacja International Coach Federation ACSTH, PRINCE2 Foundation, Kanban System Improvement II, Professional Scrum Master I i II, Professional Product Owner I, Profesional Agile Leadership

Uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza i Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie

Do końca zapisów zostało:

00 dni
00 godz.
00 min.
00 sek.

Wszystko, co musisz wiedzieć! Przeczytaj uważnie

Czy za to się płaci?

Nie. Jest to bezpłatna inicjatywa. Zarówno Mentorzy i Mentorki nie otrzymują zapłaty za dzielenie się doświadczeniem, jak i Mentees nie płacą za udział. Łączymy pasjonatów zarządzania, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą z osobami, które tej wiedzy potrzebują. 

Do kiedy są zapisy?

Zapisy trwają do 24 listopada. Później zaczynamy proces łączenia Mentorów i Mentorki z Mentees. Gdy Mentee będzie mieć przydzielonego Mentora lub Mentorkę, będzie mieć tydzień, by się z tą osobą skontaktować w sprawie pierwszego spotkania. Jeśli przegapi ten termin, to traci to miejsce i wskakuje ktoś inny. 

Ile to trwa?

Proponujemy by para (Mentor/Mentorka i Mentee) odbyła między 5 a 10 spotkań po 30-45 min. Oczywiście możecie dowolnie ustalić ilość spotkań. Na tym etapie organizatorzy nie wnikają w szczegóły. 

Kto odpowiada za zorganizowanie pierwszego spotkania między Mentorem a Mentee?

Mentee. Osoba, która czerpie wiedzę od Mentora lub Mentorki jest odpowiedzialna za wyjście z inicjatywą i zorganizowanie pierwszego spotkania. Organizatorzy programu nie organizują indywidualnych spotkań par.

Kto odpowiada za przygotowania tematów spotkań?

Mentee. Osoba, która czerpie wiedzę od Mentora lub Mentorki jest odpowiedzialna za ustalenie tematów poszczególnych spotkań, przesłanie jej przed spotkaniem Mentorowi/Mentorsce, by móc się przygotować. Chodzi o to, by rozmawiać o konkretnych problemach, które dotykają Mentee. Organizatorzy zaproponują przykładowe tematy, ale Mentee wybiera tematy, obszary, w których chce się czegoś nowego dowiedzieć.

Kim są Mentorzy i Mentees?

Są to osoby z różnych firm i branż z całej Polski i nie tylko. Program jest promowany w całej Polsce, a nawet świecie! Mentor/Mentorka i Mentee nie powinni się wcześniej znać i nie powinni pracować w tej samej firmie. 

Jeśli zgłoszę się do Programu, to czy na pewno zostanie mi przydzielony Mentor lub Mentee?

Gwarancji nie ma. Jeśli zgłosi się więcej Mentees niż Mentorów/Mentorek, to siłą rzeczy nie uda się dla wszystkich znaleźć Mentora, ale zrobimy co w naszej mocy by każdemu się udało. 

Co jeśli nie będzie "chemii" między Mentorem a Mentee?

Jasne. To możliwe. Daj znać organizatorom, jeśli po pierwszych spotkaniach czujesz, że ewidentnie to nie "zagra". Spróbujemy znaleźć innego Mentora/Mentorkę albo Mentee, ale nie gwarantujemy, że to się uda. Wszystko zależy od tego, ile osób zgłosi się do Programu. 

Co jeśli nie uda nam się zorganizować 10 sesji?

To nie jest przymus. Obie strony nie podpisują żadnej umowy. Jeśli z różnych powodów się nie uda, trudno, ale chcemy by obie strony potraktowały to poważnie. Na koniec zorganizujemy spotkanie kończące Program, by każdy podzielił się swoim doświadczeniem z przebiegu inicjatywy. 

Masz pytanie? Napisz do nas

.